Sakrament Bierzmowania i wizyta J. Em. Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza

Data publikacji: 7 listopada 2013, 02:49

We wtorek 6 listopada – na zaproszenie Ks. Proboszcza – przyjechał do naszej parafii ks. kard. Stanisław Dziwisz, aby kandydatom udzielić sakramentu bierzmowania. Była to pierwsza wizyta Jego Eminencji jako metropolity krakowskiego w Zakliczynie i kolejna… jako kapłana, który ponad 40 lat temu odwiedzał te strony – o czym sam na wstępie tych uroczystości wspominał.

Ks. Proboszcz wraz z kapłanami i asystą liturgiczną przywitał Ks. Kardynała w progach naszej świątyni. Po wejściu, krótkiej modlitwie u stóp ołtarza i przygotowaniu w zakrystii rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył metropolita krakowski, a koncelebrowali ją ks. prałat Piotr Sieja i nasz ks. proboszcz Józef Stopka. Obecni byli także: ks. dziekan Andrzej Burek (parafia Myślenice), ks. proboszcz Leszek Babicki (parafia Brzączowice), nasz ks. wikary Damian Zając i kl. Wojciech Baran. W imieniu całej wspólnoty parafialnej, a przede wszystkim rodziców tych młodych ludzi zgromadzonych w kościele, Ks. Kardynała powitali pani Dorota Panek i pan Daniel Burkat prosząc o udzielenie sakramentu bierzmowania wszystkim kandydatom. Jego Eminencja nie krył radości z tego spotkania; w homilii zaś przywołał Wieczernik jako miejsce modlitwy Kościoła o Ducha Świętego zachęcając wszystkich wiernych do podobnego trwania tak, by otoczyć troską młodzież oraz wyjaśnił, co daje i do czego zobowiązuje bierzmowanie apelując do kandydatów o życie w modlitwie i sakramentach, do świadectwa i miłości wobec Kościoła, którego Głową jest Jezus Chrystus. Po uroczystym wyznaniu wiary Ks. Kardynał udzielił sakramentu 38 osobom. Na zakończenie Eucharystii metropolita krakowski otrzymał podziękowania od młodzieży i od ks. Proboszcza za obecność i modlitwę odwzajemniając je wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak pięknej uroczystości.
Wspólne zdjęcia przed ołtarzem Jego Eminencji z kapłanami i służbą liturgiczną oraz Jego Eminencji z bierzmowanymi będą wspaniałą pamiątką spotkania z naszym Arcypasterzem.
A my w naszych modlitwach nie zapominajmy o ks. kard. Stanisławie Dziwiszu, o całej Archidiecezji Krakowskiej zwłaszcza w przygotowaniach do kanonizacji bł. Jana Pawła II i do organizacji Światowych Dni Młodzieży, o naszej wspólnocie parafialnej: duszpasterzach i rodzinach.

mś / listopad 2013

KS. KARD. STANISŁAW DZIWISZ – HOMILIA

 

Parafia Zakliczyn Parafia Zakliczyn Parafia Zakliczyn Parafia Zakliczyn Parafia Zakliczyn Parafia Zakliczyn Parafia Zakliczyn Parafia Zakliczyn Parafia Zakliczyn

PAN TADEUSZ WARCZAK – FOTOGRAF
jest autorem i właścicielem wszystkich zdjęć z bierzmowania
zamieszczonych w tym artykule i w swojej galerii

WYKONUJE ZDJĘCIA (DO UŻYTKU WŁASNEGO) W FORMATACH:
15/21 – 5 zł     21/30 – 15 zł     30/45 – 35 zł
przy zamówieniu proszę podać numery i ilość zdjęć oraz imię i nazwisko oraz adres
ZDJĘCIA BĘDĄ DOSTĘPNE W PARAFII JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ
dodatkowe zamówienia można kierować bezpośrednio na e-maila fotograf@diecezja.pl

pozostałe zdjęcia znajdują się na FOTO.GALERIA.WARCZAK

zapraszamy także na FOTO.GALERIA.NOWAK