1. Nawiedzenie Obrazu wraz z relikwiami św. Faustyny i bł. Jana Pawła II rozpoczyna się ok. godz. 17 i trwa do godz. 16.30 dnia następnego.
2. Samochód kaplica ma wysokość 320 cm, dlatego trzeba przemyśleć trasę przejazdu, gdyby były niskie wiadukty.
3. Samochód prowadzi wyznaczony kapłan z Sanktuarium, z którym należy uzgadniać wszelkie szczegóły przejazdu i Nawiedzenia.
4. Sam Obraz Jezusa Miłosiernego ma wysokość 240 cm, szerokość 120 cm, zaś specjalnie przygotowany postument pod Obraz ma rozmiary: 145 x 65 x 45 cm. Zrobione są dwa jednakowe postumenty, aby kolejna parafia mogła zabrać do przygotowania już dzień wcześniej z tej parafii, która kończy czas Nawiedzenia.
5. Do niesienia relikwii trzeba wyznaczyć dwie delegacje (po 3 osoby), natomiast do niesienia Obrazu trzeba 6 mężczyzn (w miarę równej wysokości – np. strażacy), bo Obraz waży 110 kg. Czterech mężczyzn niesie Obraz w pozycji opuszczonych rąk, a dwóch asystuje po bokach trzymając Obraz w pionie. Gdyby wejście do świątyni było zbyt niskie, trzeba będzie wnosić Obraz w pozycji pochyłej – wg zaleceń Kustosza.
6. Po przyjeździe Obrazu do wyznaczonego miejsca przy kościele, gdzie ustawiona jest już cała asysta, Kustosz pozdrawia Ks. Biskupa oraz wita się z Proboszczem Parafii, i najpierw przekazuje relikwie św. Faustyny oraz bł. Jana Pawła II poszczególnym delegacjom, które po przyjęciu ustawiają się w procesji. Następnie Kustosz otwiera drzwi kaplicy, by przygotować Obraz do procesji. Biskup i Proboszcz mogą ucałować ramę Obrazu na znak przyjęcia Pana Jezusa w tej Parafii, zaś wyznaczeni mężczyźni proszeni są o dostosowanie się do poleceń Kustosza. Konieczna jest jedna zaufana osoba, która pozostanie przy samochodzie-kaplicy, a po powrocie Kustosza wskaże mu drogę bezpiecznego przejazdu oraz zaparkowania samochodu na kolejne godziny postoju. Samochód-kaplica to specjalny VW o długości 530 cm, szerokości 190 cm i wysokości 320 cm.
7. W świątyni postument pod Obraz ustawiamy wcześniej, ale bez kwiatów, aby był łatwy dostęp podczas procesji oraz umieszczania Obrazu. Relikwiarze są podobnej wielkości i można je ustawić w wyznaczonym miejscu lub na ołtarzu. Po ułożeniu Obrazu na postumencie drążki zanieść do zakrystii.
8. Przy umieszczaniu kwiatów trzeba zwrócić uwagę, aby nie dotykały samego Obrazu i nie zasłaniały napisu: Jezu, ufam Tobie!
9. Gdyby warunki atmosferyczne były niesprzyjające, jest przygotowany specjalny pokrowiec na Obraz, a na postumenty są również pokrowce.
10. Samochód-kaplica jest koloru białego. Z przodu jest logo z napisem: Miłosierdzie źródłem nadziei, a po bokach papieskie herby: Jana Pawła II i Benedykta XVI. W razie potrzeby trzeba pomyśleć o możliwości umycia samochodu, by mógł w sposób godny tego wydarzenia przewozić Obraz wraz z relikwiami.
11. Pożegnanie Obrazu będzie według sugestii liturgicznych, zaś samo umieszczenie Relikwii oraz Obrazu w samochodzie-kaplicy podobnie jak przy przyjęciu: najpierw włożenie relikwii, a następnie Obrazu.
12. Do następnej parafii może Kustoszowi towarzyszyć Ks. Proboszcz, a sam przejazd winien być eskortowany przez Policję lub Straż Pożarną.
13. Nie przewidujemy specjalnego kierowcy na czas Peregrynacji, ale jest prośba o przygotowanie na plebanii pokoju dla Kustosza na czas pobytu, by mógł nabrać sił do dalszej posługi.
14. Wszystkie inne wynikłe wątpliwości należy uzgadniać z Kustoszem.