1. Przez całą oktawę czyli aż do przyszłej niedzieli oddajemy cześć i chwałę Chrystusowi Zmartwychwstałemu, który jest nadzieją naszego zmartwychwstania. Ze względu na epidemię w liturgii nadal oprócz sprawujących obrzędy może uczestniczyć maksymalnie 5 osób, czyli tylko ci, którzy zamówione mają intencje Mszy św.

Od godziny miłosierdzia w dniu dzisiejszym czyli od 15.00 do 17.00) co 15 minut przed kościołem będzie możliwość przyjęcia Komunii św. Oczywiście warunkiem jest stan łaski uświęcającej i uczestnictwo we Mszy św. przez media. Pragnący przyjąć Komunię Św. w odpowiedniej odległości niech się ustawią wokół kościoła. Oczywiście ze względu na epidemię Komunię Św. można też przyjąć na rękę.

 1. Jutro Msze Św. tak jak w niedziele, z tym, że nie będzie Mszy św. o 17.00.

 – w przyszłą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia.

 1. Dzieci, które w wielkim poście zbierały jałmużnę na cele Caritas będą mogły puszeczki złożyć u stóp ołtarza po ustaniu epidemii.
 2. Sakramentu bierzmowania na pewno nie będzie w maju tylko po wakacjach. Wszystko też wskazuje na to, że i I Komunia św. będzie po wakacjach. Najbliższe 2 tygodnie coś więcej na ten temat nam powiedzą.
 3. W okresie wielkanocnym każdy z nas ma obowiązek skorzystać z owoców odkupienia, czyli przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię Świętą. Ze względu na epidemię wielu z nas nie wypełniło tego obowiązku, ale czas wielkanocny trwa w naszej Archidiecezji do Niedzieli Trójcy Św. czyli do 7 czerwca. Mamy nadzieję, że przetrzymamy te trudne chwile a epidemia do tego czasu ustąpi. Wówczas musimy tę powinność wykonać.
 4. Od wtorku Msza święta w dni powszednie odprawiana będzie o godzinę później, czyli o 19.00.
 5. Mamy podwójny numer Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł.
 6. Uruchomiliśmy transmisję nabożeństw z naszego kościoła. Dziś wszystkie Msze św. będą transmitowane, a w przyszłości jedna (przypuszczalnie o 9.00 lub 11.30), co zostanie podane do wiadomości. Dziękujemy też p. Damianowi Nowakowi za uruchomienie łączy internetowych, dzięki którym mogliśmy się duchowo łączyć w przeżywaniu triduum paschalnego. Bóg zapłać!
 7. Pan Marcin Żmudzki wykonał i ufundował ornamenty, („cierniaki”) do ogrójca na ścianie zewnętrznej naszego kościoła. Wielkie Bóg zapłać!!!
 8. W tym tygodniu założone też zostały ornamenty w ołtarzu w kaplicy cmentarnej. Przywiezione też zostały ławki boczne, które po świętach zostaną zamontowane.
  Na bieżące wydatki oraz inwestycje parafialne każdy kto chce, może złożyć ofiarę na konto parafialne: KBS Siepraw 70 8591 0007 0240 0510 0736 0001, albo do skarbonki lub koszyczka przy nawiedzeniu kościoła. Przed kościołem wystawiona jest skarbonka.
 9. Dziękujemy p. Józefowi Kaczorowi i p. Kindze Żak za zorganizowanie samochodów na poświęcenie pokarmów wielkanocnych.
 10. Przypominamy, że w czasie epidemii kościół jest otwarty, a my ludzie wierzący czy to w domu czy w kościele mamy się modlić, bowiem ostatecznie nas los, nasze zdrowie jest w jego rękach.
 11. W świętym czasie paschalnym życzymy nade wszystko, żeby Pan Bóg wszystkich zachował w zdrowiu. Życzymy, żeby epidemia przeszła nie wyrządzając nikomu szkody. Wszystkim: Szczęść Boże!!!

Tagi: