1. Dziś rozpoczynamy liturgiczny obchód Wielkiego tygodnia. Będzie on wręcz symboliczny ze względu na obowiązujące przepisy związane z epidemią. W liturgii oprócz sprawujących obrzędy może uczestniczyć maksymalnie 5 osób.
 2. Dziś w żadnym kościele nie mówi się kazań czyta się natomiast mękę Pańską, w tym roku z Ewangelii Św. Mateusza. Wszystkich w domach przed transmisją prosimy przygotować pismo święte, odszukać Ewangelię Mateusza rozdział 26, 14 (począwszy od zdrady Judasza) i razem z kapłanem śledzić tekst.

W godzinie miłosierdzia w dniu dzisiejszym (od 15.00 do 16.00) co 15 minut przed kościołem będzie możliwość przyjęcia Komunii św. Oczywiście warunkiem jest stan łaski uświęcającej i uczestnictwo we Mszy św. przez media. Chętni w odpowiedniej odległości niech się ustawią wokół kościoła. Oczywiście ze względu na epidemię Komunię Św. można przyjąć na rękę.

 1. Z sakramentu pokuty możemy korzystać do środy. Spowiadać będziemy rano pół godziny przed Mszą św. … Po południu zaś od godz. 16.30 jeden ks. będzie spowiadał w salce na plebanii a drugi w zakrystii.
 2. WIELKI CZWARTEK:

– Rano w tym dniu nie odprawia się Mszy Świętej.

– Wieczorem Msza Święta Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o godz. 18.00 i adoracja indywidualna w ciemnicy do godz. 22.00, z zachowaniem przepisów prawa do 5 osób. Należy też zachować jak największe odległości od siebie.

– Przez całe triduum adoracji nie będą więc prowadziły poszczególne grupy parafialne, jak to było w poprzednich latach. Adoracja będzie indywidualna w ciszy, a może w niej uczestniczyć tylko 5 osób przez pół godziny. Na taką półgodzinną adorację należy się zapisać, tak ażeby nie było w kościele więcej niż 5 osób. Swoją adorację zgłaszamy telefonicznie na plebanię ( tel: 12 373 02 70 ).

 1. WIELKI PIĄTEK:

– To jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się Mszy Świętej.

– Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 7.00.

– Droga Krzyżowa z naszego kościoła drogą online o godz. 15.00.

– Liturgię W. Piątku rozpoczniemy o godz. 17.00:

* Czytanie męki Pańskiej,

* Wielka modlitwa powszechna,

* Adoracja krzyża,

* Komunia Święta,

* Przeniesienie Pana Jezusa do grobu,

– Adoracja indywidualna (w zupełnej ciszy) w Bożym grobie do 24.00.

– Warty druhów-strażaków przy Bożym grobie nie będzie.

 1. WIELKA SOBOTA:

Adoracja w Bożym grobie indywidualna od godz. 7.00.

– Święcenie pokarmów odbędzie w następujący sposób: w kościele o godz. 10.00 modlitwa z błogosławieństwem (transmitowana przez online na stronie parafii), po czym księża odkrytym samochodem przejadą przez parafię. Na tę chwilę pokropienia jeśli ktoś chce, to może wyjść z koszyczkiem do głównej ulicy.

Trasy przejazdu:

  1. Ksiądz: ul Kościelna, Zagrody, Podlesie, Kamionka, Widokowa, Podgórska, Pakuz, Św. Floriana, Czarny Las. Następnie od Topoli: Działy, Cichy Kącik, Starowiejska, Nad Zalewem, Zadziele, Wspólna i Kolonia.
  2. Ksiądz, Czechówka: ul. Wielicka, Spacerowa, Akacjowa, Szkolna, Słoneczna, Dobczycka i Kamieniec. Następnie Stojowice: Wiatrowice, w stronę Nowej Wsi, Później od p. Strzałków w stronę dworu do p. Leszczyńskiej, domy koło remizy, w kierunku Zalewu i domy przy drodze do p. Siatków.

– Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19.00.

* Obrzęd poświęcenia ognia i paschału,

* Orędzie paschalne,

* 5 czytań ze Starego testamentu, psalmy, epistoła i Ewangelia,

* Poświęcenie wody chrzcielnej i liturgia Eucharystyczna.

 1. WIELKA NIEDZIELA:

– Procesja rezurekcyjna o godz. 6.00, bardzo skromna: bez feretronów, sztandarów, strażaków, bez dzieci sypiących kwiatki.

– Na chwilę obecną, w świetle obowiązującego rozporządzenia, w kościele może być w tym dniu obecnych 50 osób. Jeżeli zaś pod tym względem coś się zmieni, to należy się trzymać nowego rozporządzenia.

– Szafarze z Komunią świętą do chorych we święta nie pojadą.

– Także w Wielką Niedzielę w godzinie miłosierdzia (od 15.00 do 16.00) co 15 minut przed kościołem będzie możliwość przyjęcia Komunii św. Oczywiście warunkiem jest stan łaski uświęcającej i uczestnictwo we Mszy św. przez media. Chętni w odpowiedniej odległości niech się ustawią wokół kościoła, raczej od strony babińca.

 1. Uruchomiliśmy transmisję nabożeństw z naszego kościoła. Aktualnie mamy problem z dźwiękiem stąd przesyłany jest sam obraz. Jeżeli uda się nam je przezwyciężyć, to Triduum paschalne będzie transmitowane.
 2. Wszyscy, którzy indywidualnie podjęli Duchową adopcję proszeni są o oddanie deklaracji celem wpisania ich do pamiątkowej księgi.
 3. W tej godzinie doświadczenia niech Pan Bóg wszystkich zachowa w swojej opiece, a zmarłym da zbawienie!

Tagi: