1. Kończymy nabożeństwa majowe a rozpoczynamy czerwcowe. W każdą niedzielę będzie ono o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 18.30. W Stojowicach nabożeństwo czerwcowe w poniedziałki i środy o 16.30. Zapraszamy także dzieci.
  2. Przypominamy, że dobiega końca okres wielkanocny. W naszej Archidiecezji jest on do przyszłej niedzieli. Wszyscy, którzy od środy popielcowej do dziś nie skorzystali ze spowiedzi i nie przystąpili do Komunii Świętej powinni to uczynić w najbliższym tygodniu. W naszym kościele spowiedź codziennie pół godz. przed Mszą Świętą.
  3. Został zniesiony limit przebywających wewnątrz kościoła. Wszyscy wchodzący do kościoła muszą być jednak w maseczkach. Poza kościołem nie ma obowiązku noszenia maski, ale trzeba zachować bezpieczną odległość. Została też zniesiona ogólna dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej. Obecnie dyspensowani mogą być jedynie ludzie starzy a także chorzy z objawami infekcji (kaszel, katar, temperatura). Dzieci szkolne i młodzież mają obowiązek uczestnictwa.
  4. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci we czwartek od godz. 17.00, a dla młodzieży i starszych w piątek od 17.00. Do chorych w I piątek pojedziemy, ale tylko do tych, którzy zostaną zgłoszeni. Wszystkich więc chorych trzeba zgłosić w zakrystii lub kancelarii.
  5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca a więc dzień, w którym w sposób szczególny trzeba oddać cześć Matce Bożej odprawiając Nabożeństwo Pierwszych Sobót. Zachęcamy do spowiedzi, Komunii Św., odmówienia Różańca oraz 15 min. rozmyślania nad tajemnicami różańcowymi a wszystko to w intencji wynagradzającej.
  6. Rodzinom z ul. Wspólnej z Czechówki oraz Zakliczyna, które opiekowały się kościołem w miesiącu maju dziękujemy za troskę, trud i ofiarę 1 100 zł na potrzeby kościoła. W czerwcu troskę tę powierzamy rodzinom z Czechówki z rejonu kolędowego „Kolonia”, od p. Burkatów do Sosinów.
  7. Dzieci, które w czasie wielkiego postu zbierały jałmużnę do puszeczek na dzieła Caritas w przyszłą niedzielę złożą ją u stóp ołtarza.
  8. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, jednak na chwilę obecną nie wiadomo czy wolno będzie urządzić procesję. Jeżeli będzie wolno, to w tym roku udamy się procesyjnie do kaplicy na cmentarzu i tam będzie zakończenie. Więcej szczegółów w przyszłą niedzielę.
  9. Na stoliku przed babińcem jest Gość Niedzielny i tygodnik Niedziela.
  10. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– Jutro Święto Matki Kościoła

– we środę Wsp. Św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,

– we czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana,

– w przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

  1. Kiermasz ciast na terenie naszej gminy w sobotę 6 czerwca w godz. 8.00 – 12.00, z którego dochód zostanie przekazany na rehabilitację Weroniki Góry z Czechówki. Osoby chcące wspomóc Weronikę zapraszamy do nabycia ciast w następujących punktach:

*Zakliczyn – parking przy rondzie

*Czechówka – parking pod sklepem Euro Panek

*Siepraw – parking przy Delikatesach Centrum w Kawęcinach

*Siepraw – parking pod Domem Kultury. Organizatorzy zapraszają.

Tagi: