1. Nabożeństwo majowe w każdą niedzielę jest o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 18.30.
  2. W okresie wielkanocnym każdy z nas ma obowiązek skorzystać z Owoców Odkupienia, czyli przystąpić do Spowiedzi i przyjąć Komunię Świętą. Ze względu na epidemię wielu z nas nie wypełniło tego obowiązku. Przypominamy, że czas wielkanocny trwa w naszej Archidiecezji do Niedzieli Trójcy Św. czyli do 7 czerwca. Nie zwlekając indywidualnie korzystajmy ze spowiedzi. W naszym kościele spowiedź codziennie pół godz. przed Mszą Św.
  3. Trzeba przypomnieć, że obecnie uczestnictwo we Mszy św. przez media jest dla ludzi starszych z grupy większego ryzyka. Ludzie zdrowi i młodzi powinni uczestniczyć we Mszy Św. na zewnątrz kościoła, nawet na parkingu. A jeśli ktoś ma obawy, to może uczestniczyć nawet w samochodzie przy uchylonej szybie. Nie ulega wątpliwości, że niektórzy nadużywają dyspensy, albo po prostu: nie ufają P. Bogu, a tylko swojej przezorności. Tymczasem jak czytamy w psalmie 127: Jeżeli Pan domu nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą. Jeżeli Pan miasta nie ustrzeże, strażnik czuwa daremnie.… Oczywiście przy całym zaufaniu P. Bogu stosujemy się do wymogów sanitarnych: maski, odległości, niekonieczne kontakty.
  4. Od początku epidemii nie chodzimy po składce, czyli nie zbieramy tacy, ale na bieżące wydatki i dokończenie planowanych inwestycji, każdy kto chce i poczuwa się, może złożyć ofiarę na konto parafialne, albo do skarbonek, które są wystawione przed kościołem.
  5. Na młodzieżowy wyjazd na Chorwację jest jeszcze kilka miejsc. Jednak na chwilę obecną nie wiadomo, czy do niego dojdzie. Zależy to od tego, jak będzie się przedstawiała sytuacja epidemiczna, a także sytuacja prawna. Początkiem czerwca będziemy wiedzieli coś więcej na ten temat.
  6. Nie wszyscy jeszcze odebrali zdjęcia z pielgrzymki do Włoch. Proszeni są więc o zgłoszenie się do zakrystii.
  7. Na stoliku przed babińcem jest Gość Niedzielny, Niedziela i miesięcznik dla chorych Wstań. Miesięcznik dla chorych jest darmowy.
  8. Urząd Gminy planuje Uroczystość z okazji Jubileuszu 50 lecia pożycia małżeńskiego. Na tej uroczystości pary, które zawierały małżeństwo w roku 1970, lub wcześniej zostaną odznaczone medalem. Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w tej uroczystości, proszenie są o zgłoszenie się w Urzędzie Stanu Cywilnego do 5 czerwca.
  9. Szkoła Muzyczna w Świątnikach ogłasza rekrutację dzieci od 6 – 16 lat na przyszły rok szkolny. Zapisy są do końca maja, a dokładniejsze wiadomości na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie.
  10. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

– we wtorek Wsp. Św. Filipa Nereusza, kapłana,

– w piątek Wsp. Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,

– w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Tagi: