1. Dziś w godzinie miłosierdzia czyli od 15.00 do 16.00) co 15 minut przed kościołem będzie możliwość przyjęcia Komunii św. Oczywiście warunkiem jest stan łaski uświęcającej i uczestnictwo we Mszy św. przez media. Pragnący przyjąć Komunię Św. w odpowiedniej odległości niech się ustawią wokół kościoła.
  2. Od jutra we Mszy św. w naszym kościele będzie mogło uczestniczyć 14 osób. (1 osoba na 15 m 2). Uczestniczących we Mszy Św. prosimy o zachowanie jak największej odległości od siebie. A w kościele (tak jak wszędzie w przestrzeni publicznej) używamy maseczek, obniżamy je jedynie na moment przyjęcia Komunii Świętej.
  3. Transmisja nabożeństw z naszego kościoła od dziś będzie w niedzielę i święta o godz. 9.00.
  4. Jeżeli stan epidemiczny potrwa dłużej, trzeba będzie zawiesić wszystkie planowane inwestycje parafialne (oświetlenie wokół kościoła, monitoring przy kościele, komora chłodnicza w kaplicy, konserwacja dzwonnicy, przechowalnia na cmentarzu, pomnik-grób dziecka utraconego). Zaś na bieżące wydatki każdy kto może i poczuwa się, może złożyć ofiarę na konto parafialne: KBS Siepraw 70 8591 0007 0240 0510 0736 0001, albo do skarbonek, które są wystawione przed kościołem.
  5. W czasie epidemii kościół cały dzień jest otwarty. Zapraszamy do nawiedzania Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i modlitwy. Ostatecznie bowiem nas los, nasze zdrowie i przyszłość jest w Bożych rękach….
  6. Kalendarz liturgiczny tygodnia:

– We czwartek Uroczystość Św. Wojciecha, męczennika, głównego patrona Polski.

– W piątek Wspomnienie Św. Jerzego, męczennika.

– W sobotę Święto Św. Marka Ewangelisty, patrona naszego Ks. Arcybiskupa, a także naszego Pana Organisty. W naszych modlitwach polecajmy też wszystkich Solenizantów Panu Bogu.

Tagi: