1. Jeszcze tylko w dzisiejszą niedzielę o 15.00 przed kościołem będzie możliwość przyjęcia Komunii św. Oczywiście warunkiem jest stan łaski uświęcającej i uczestnictwo we Mszy św. przez media. Ta możliwość jest dla ludzi starszych z grupy większego ryzyka. Ludzie zdrowi i młodzi powinni uczestniczyć we Mszy Św. na zewnątrz kościoła, a miejsca jest wiele: w obrębie kościoła, poza ogrodzeniem, w ogrodzie, na parkingu a także na parkingu wzdłuż ulicy do szkoły. Jeśli ktoś ma obawy, to może uczestniczyć nawet w samochodzie przy uchylonej szybie.
  2. Obecnie we Mszy św. w naszym kościele może uczestniczyć 22 osoby, a w Stojowicach 18 osób (1 osoba na 10 m)….. Oczywiście nie lekceważmy, a zachowujmy ściśle wszystkie zasady bezpieczeństwa sanitarnego: maski, odległości i unikajmy niekoniecznych spotkań….
  3. Nabożeństwo majowe w niedziele jest o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 18.30. A po nabożeństwie jest Msza św.
  4. W okresie wielkanocnym każdy z nas ma obowiązek skorzystać z Owoców Odkupienia, czyli przystąpić do Spowiedzi i przyjąć Komunię Świętą. Ze względu na epidemię wielu z nas nie wypełniło tego obowiązku. Przypominamy, że czas wielkanocny trwa w naszej Archidiecezji do Niedzieli Trójcy Św. czyli do 7 czerwca. Nie zwlekając indywidualnie korzystajmy ze spowiedzi. W naszym kościele spowiedź codziennie pół godz. przed Mszą Św.
  5. W czasie epidemii kościół przez cały dzień jest otwarty. Zapraszamy do nawiedzania Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i modlitwy.
  6. Na bieżące wydatki każdy kto chce i poczuwa się, może złożyć ofiarę na konto parafialne: KBS Siepraw 70 8591 0007 0240 0510 0736 0001, albo do skarbonek, które są w kościele a także wystawione przed kościołem.
  7. Nie wszyscy jeszcze odebrali zdjęcia z pielgrzymki do Włoch. Proszeni są więc o zgłoszenie się do zakrystii.
  8. Na stoliku przed babińcem jest Gość Niedzielny, Mały Gość Niedz. dla dzieci, Niedziela i miesięcznik dla chorych Wstań.
  9. W kalendarzu liturgicznym w przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Tagi: