Ogłoszenie specjalne

Jutro (29.03.2020) od 15:00 do 16:00, w godzinie miłosierdzia, można przyjąć Komunię świętą w naszym kościele.
Warunki:

 • Stan ŁASKI UŚWIĘCAJĄCEJ.
 • Uczestnictwo przez media we Mszy świętej.

Pozostałe

 1. Mamy stan epidemii, a nikt z nas nie wie, jak długo to potrwa…. W związku z tym:
  • Obchodów wielkiego tygodnia nie będzie. Nie będzie wspólnej „Drogi krzyżowej” w terenie, i nie będzie święcenia pokarmów w Wielką sobotę. Mamy nadzieję, że w Niedzielę Wielkanocną będzie procesja rezurekcyjna i Msze święte, ale to jeszcze się okaże….
  • Do chorych w tym czasie jeździmy o każdej porze dnia, ale tylko w niebezpieczeństwie życia.
  • W najbliższy I piątek do chorych nie pojedziemy. Nie będą jeździli też szafarze w niedziele ani w Święta! Wszystkich chorych odwiedzimy w czasie wielkanocnym, aby mogli zadośćuczynić obowiązkowi Komunii Św. wielkanocnej.
  • Odprawiający I piątki mogą skorzystać ze spowiedzi we środę, czwartek i piątek od godz. 17.00, a Komunię św. mogą przyjąć duchowo uważnie słuchając Mszy Św. w radiu lub TV, albo też na zewnątrz kościoła.
  • Nie będzie też ogólnoparafialnej spowiedzi przed Świętami przy pomocy księży sąsiadów. Spowiadać będziemy sami pół godziny przed Mszą św. rano i godzinę przed wieczorną. Należy nam pamiętać, że obowiązek spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej musimy wypełnić do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, a dokładniej do Niedzieli Trójcy Świętej.
  • Na dzień dzisiejszy nie wiadomo czy I Komunia św. i Bierzmowanie nie zostaną przeniesione na wrzesień……
  • W czasie trwania epidemii w kościele we Mszy św. może uczestniczyć tylko 5 osób, a przepisy liturgiczne dozwalają w szczególnych wypadkach przyjmować Komunię św. „na rękę”.
  • Prośmy, a nawet trzeba powiedzieć: błagajmy Pana Boga o ustanie epidemii i zachowanie nas wszystkich przy życiu i w zdrowiu. Prośmy o siły dla lekarzy, pielęgniarek i wszystkich służb zaangażowanych w walkę z wirusem. Prośmy o to codziennie we wspólnej modlitwie różańcowej.
 1. Rodzinom z rejonu kolędowego „Czerwona Góra” dziękujemy za troskę o kościół w miesiącu marcu i ofiarę 1 200 zł na inwestycje parafialne. Bóg zapłać! W kwietniu opiekę nad kościołem powierzamy rodzinom z Zakliczyna z rejonu kolędowego „Podlesie”: od p. Cygalów i Pudlików do p. Szymańskich.
 2. Duchową Adopcję Dziecka Poczętego podejmowaliśmy w ubiegłą środę. Wszystkich, którzy podejmowali ją indywidualnie w domu prosimy o oddanie deklaracji w zakrystii, albo wrzucenie jej do skrzynki na listy.
 3. Baranki wielkanocne na dzieła prowadzone przez Caritas są do nabycia na stoliku przy ołtarzu bocznym Pana Jezusa. Koszt 6 zł. My zaś składamy ofiarę.
 4. Po silnych wiatrach jakie przeszły u nas przed paroma tygodniami jest sporo szkliwa na cmentarzu. W miarę możliwości prosimy o porządki.
 5. W tym trudnym czasie: Niech wam błogosławi Bóg Wszechmogący: Ojciec i Syn i Duch Święty!

Ks. Proboszcz

Aktualizacja: 28.03.2020 – 21:13.

Tagi: