1. Dziś od 15.00 do 15.30 co 15 minut przed kościołem będzie możliwość przyjęcia Komunii św. Oczywiście warunkiem jest stan łaski uświęcającej i uczestnictwo we Mszy św. przez media. Pragnący przyjąć Komunię Św. w odpowiedniej odległości niech się ustawią wokół kościoła.
  2. We Mszy św. w naszym w samym kościele naszym może uczestniczyć 14 osób, a w Stojowicach 12 osób (1 osoba na 15 m ). Wokół kościoła także może uczestniczyć garstka. To nie znaczy, że już nikt nie może stanąć poza ogrodzeniem kościoła lub w ogrodzie plebańskim, na parkingu, albo jeśli się boi, to nawet w samochodzie na górnym parkingu wzdłuż ulicy w kierunku szkoły… Oczywiście, małoduszni chodzą wszędzie: do sklepu, na boisko, do pracy, do lasu, do rodziny i Bóg wie gdzie jeszcze, tylko do Pana Boga i do kościoła – nie, bo tam się zarażą!…Tymczasem w ubiegłą niedzielę na parkigu górnym były tylko 2 samochody…… Powiedział nasz Pan: Jaką miarą mierzycie, taką wam odmierzą…. No cóż, kiedyś każdy z nas będzie w pilnej potrzebie, a Pan Bóg wysłucha nas według naszej miary….! Oczywiście nie lekceważmy, a zachowujmy ściśle wszystkie zasady bezpieczeństwa sanitarnego: maski, odległości i unikajmy niekoniecznych spotkań….
  1. Nabożeństwo majowe w niedziele jest o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 18.30. Po nabożeństwie Msza św. Nabożeństwa te są transmitowane przez internet. W Stojowicach nabożeństwo majowe jest w poniedziałki i środy o 16.30, a o 17.00 Msza św.
  2. W okresie wielkanocnym każdy z nas ma obowiązek skorzystać z Owoców Odkupienia, czyli przystąpić do Spowiedzi i przyjąć Komunię Świętą. Ze względu na epidemię wielu z nas nie wypełniło tego obowiązku. Przypominamy, że czas wielkanocny trwa w naszej Archidiecezji do Niedzieli Trójcy Św. czyli do 7 czerwca. Specjalna spowiedź nie może być urządzana, ale nie zwlekając indywidualnie korzystajmy ze spowiedzi. W naszym kościele spowiedź codziennie pół godz. przed Mszą Św.
  3. W czasie epidemii kościół przez cały dzień jest otwarty. Zapraszamy do nawiedzania Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i modlitwy.
  4. Pierwsze nabożeństwo fatimskie we środę o godz. 19.00. Prowadził je będzie Ks. dr Grzegorz Godawa z Krakowa. O godz. 19.00 Msza Św. z kazaniem a po niej różaniec. W kościele może uczestniczyć tylko 14 osób, tych którzy wejdą przed nabożeństwem… Oczywiście procesji nie będzie. We drzwiach głównych kościoła postawimy figurę Matki Bożej Fatimskiej, na znak łączności tych którzy są w kościele z tymi na zewnątrz. Trzeba przypomnieć, że głównym przesłaniem objawień w Fatimie jest nabożeństwo pięciu Pierwszych Sobót miesiąca. Warunkiem odprawienia tego nabożeństwa jest spowiedź, Komunia św., różaniec oraz 15 minutowe rozmyślania nad tajemnicami różańcowymi w każdą pierwszą sobotę miesiąca. A wszystko to w intencji wynagrodzenia za grzechy, a szczególnie za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Szczegółowe informacje nt. tego nabożeństwa znajdziemy na stronie internetowej parafii.
  1. Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego w imieniu Ojca Świętego Franciszka skierowała do Episkopatów całego świata prośbę, by czwartek, 14 maja 2020 roku uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. W te duchowe praktyki włączą się także – według własnej wiary i tradycji – przedstawiciele innych religii. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski wzywa nas do podjęcia modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji ustania epidemii.
  1. W kaplicy na cmentarzu brakuje w zasadzie już tylko komory chłodniczej i ławek na chór, co oczywiście wykonane być może w przyszłym lub następnym roku. Brak też oczywiście „poświęcenia”, z czym związane jest przygotowanie i wmurowanie kamienia węgielnego. Marzyło by mi się, żeby we wrześniu się to dokonało, jednak na razie nikt nie wie, co będzie do tego czasu…… Natomiast mimo trudnego czasu chciałbym w wakacje założyć nowe oświetlenie wokół kościoła i przy tym uzupełnić monitoring otoczenia kościoła. Na to zadanie a także na bieżące wydatki każdy kto może i poczuwa się, złożyć może ofiarę na konto parafialne: KBS Siepraw 70 8591 0007 0240 0510 0736 0001, albo do skarbonek, które są w kościele lub wystawione przed kościołem.
  1. I Komunia Święta planowana jest dla Zakliczyna na 3 października, sobotę o godz. 11.30, a dla Czechówki na niedzielę 4 października o godz. 9.00. A co życie przyniesie?…. to zobaczymy.
  2. Kalendarz liturgiczny tygodnia:

– we czwartek święto św. Macieja, Apostoła.

– w sobotę święto św. Andrzeja Boboli, kapłana męczennika.

Tagi: