1. Rozpoczynamy tydzień Modlitw o powołania do służby Bożej w kościele: powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Pamiętajmy o tym, bo jak nasz Pan powiedział: żniwo jest wielkie a robotników mało…!
  2. Dziś od 15.00 do 15.30 co 15 minut przed kościołem będzie możliwość przyjęcia Komunii św. Oczywiście warunkiem jest stan łaski uświęcającej i uczestnictwo we Mszy św. przez media. Pragnący przyjąć Komunię Św. w odpowiedniej odległości niech się ustawią wokół kościoła.
  3. We Mszy św. w samym naszym kościele może uczestniczyć 14 osób. (1 osoba na 15 m ). Wokół kościoła także uczestniczy garstka. Poza ogrodzeniem kościoła jest i ogród, jest i parking, ale tam już nikogo nie ma…. A na parkingu wzdłuż ulicy w kierunku szkoły nie ma nawet jednego samochodu….. A co by się stało, jeśliby ktoś tam uczestniczył, nie wychodząc nawet z samochodu….. ?
  4. Nabożeństwo Majowe o godz. 18.30, a po nabożeństwie Msza św. Majówki są a transmitowane będą z naszego kościoła przez internet. Ponieważ mamy utrudnione uczestnictwo w nabożeństwach w kościele i przy kapliczkach w łączności z modlącymi się w kościele śpiewajmy majówki w domu. W Stojowicach w nabożeństwach uczestniczy 12 osób. Majówka tam jest o 16.30, a o 17.00 Msza św.
  5. Przed świętami wielu z nas nie skorzystało ze spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. W najbliższych miesiącach nie będzie organizowanej spowiedzi dla całej parafii, dlatego każdy z nas niech indywidualnie dopełni tego obowiązku w miesiącu Maju. W naszym kościele jest możliwość spowiedzi św. codziennie pół godziny przed Mszą świętą. Pamiętajmy o tym!
  6. W czasie epidemii kościół przez cały dzień jest otwarty. Zapraszamy do nawiedzania Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i modlitwy.
  7. Na bieżące wydatki każdy kto może i poczuwa się, może złożyć ofiarę na konto parafialne: KBS Siepraw 70 8591 0007 0240 0510 0736 0001, albo do skarbonek, które są wystawione przed kościołem.
  8. Kalendarz liturgiczny tygodnia:

  – jutro Wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników.

  – we wtorek Wspomnienie Św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana,

  – we środę Św. Apostołów Filipa i Jakuba,

  – w piątek Uroczystość Św. Stanisława, bpa i męcz. głównego patrona Polski i arch. Krakowskiej.

  1. Dzisiaj na Jasnej Górze będzie miało miejsce zawierzenie naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski, którego dokona Przewodniczący Konferencji Episkopatu abp Stanisław Gądecki. O godz. 10.00 w katedrze na Wawelu takiego samego aktu dokona metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.
    Polska była zawierzana Matce Bożej w narodowym sanktuarium na Jasnej Górze w trudnych chwilach i kryzysach dotykających naszą Ojczyznę. Biskupi oddali Polskę Maryi m.in. w obliczu zagrożenia inwazją bolszewicką w 1920 roku, po  II wojnie światowej w 1946 roku w obliczu zagrożenia komunizmem, w 300. rocznicę ślubów lwowskich w 1956 roku oraz 10 lat później w 1966 roku. Dziś my także w obliczu pandemii w łączności z biskupami zawierzymy siebie, nasze rodziny i całą Ojczyznę Królowej Polski.

Tagi: