1. Dziś od 15.00 do 16.00 co 15 minut przed kościołem będzie możliwość przyjęcia Komunii św. Oczywiście warunkiem jest stan łaski uświęcającej i uczestnictwo we Mszy św. przez media. Pragnący przyjąć Komunię Św. w odpowiedniej odległości niech się ustawią wokół kościoła.
  2. We Mszy św. w naszym kościele może uczestniczyć 14 osób. (1 osoba na 15 m ). Uczestniczących we Mszy Św. prosimy o zachowanie jak największej odległości od siebie. A w kościele (tak jak wszędzie w przestrzeni publicznej) używamy maseczek, obniżamy je jedynie na moment przyjęcia Komunii Świętej.
  3. Rozpoczynamy nabożeństwa Majowe już we czwartek o godz. 18.30, a po nabożeństwie Msza św. Majówki, a także po nich Msza Święta transmitowane będą z naszego kościoła przez internet. Ponieważ mamy utrudnione uczestnictwo w nabożeństwach w kościele i przy kapliczkach chciejmy korzystać ze zdobyczy, które daje nam dzisiejsza technika. W łączności z modlącymi się w kościele śpiewajmy majówki w domu.
  4. Transmisja Mszy św. niedzielnej z naszego kościoła o godz. 9.00.
  5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiadać będziemy we czwartek i piątek od godz. 17.00. Jeden ks. będzie spowiadał w salce na plebanii, a drugi w zakrystii.
  6. W czasie epidemii kościół przez cały dzień jest otwarty. Zapraszamy do nawiedzania Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i modlitwy.
  7. Rodzinom sprzątającym kościół w miesiącu kwietniu dziękujemy za troskę, za złożoną ofiarę na kościół 1 600 zł. i zakup odkurzacza do kościoła. Od jutra świątynią naszą opiekować się będą rodziny z Czechówki-Zakliczyna, rejonu kolędowego Podlas 3, (czyli ul. Wspólnej) od p. Józefa Cygana do p. Szlachetków.
  8. Na bieżące wydatki każdy kto może i poczuwa się, może złożyć ofiarę na konto parafialne: KBS Siepraw 70 8591 0007 0240 0510 0736 0001, albo do skarbonek, które są wystawione przed kościołem.
  9. Kalendarz liturgiczny tygodnia:

 – we środę Św. Katarzyny ze Sienny, dziewicy i dra kościoła, patronki Europy.

 – W piątek wspomnienie Św. Józefa Rzemieślnika. Na ten dzień jest dyspensa od pokarmów mięsnych.

 – W sobotę liturgiczna Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski; Niedziele wielkanocne mają bowiem pierwszeństwo przed wszelkimi innymi uroczystościami.

 – W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Modlitw o powołania do służby Bożej w kościele: powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Pamiętajmy!

Tagi: