Lektorzy z naszej parafii zajęli I miejsce w finale diecezjalnym Halowej Piłki Nożnej Służby Liturgicznej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych (roczniki 1992-1995) i zdobyli puchar ks. kard. Stanisława Dziwisza oraz prawo reprezentowania Archidiecezji Krakowskiej w etapie ogólnopolskim tego turnieju.

 

Etap diecezjalny, który odbył się 17 marca br. w Piekarach koło Krakowa był poprzedzony etapami rejonowym (11. luty 2012r. – Mszana Dolna) i dekanalnym (26. listopad 2011r. – Myślenice). We wszystkich trzech turniejach zwyciężyli nasi chłopcy; w grze zaprezentowali nieprzeciętne umiejętności piłkarskie, wolę walki i zrozumienie w drużynie – szczególnie w tym ostatnim, w którym pokonali Sułkowice / Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa 1:0 (bramka: M. Matoga), Trzebinię Siersza / Parafia Niepokalanego Serca NMP 2:0 (dwie bramki: K. Kasperczyk), Rdzawkę / Parafia NMP Matki Kościoła 1:0 (bramka: S. Burkat) oraz w finale Niegowić / Parafia Wniebowzięcia NMP 2:1 (dwie bramki: S. Burkat). Najlepszym bramkarzem rozgrywek w Piekarach został Emanuel Burkat – za co otrzymał nagrodę specjalną.

<foto.galeria>

 

A oto cała „złota” drużyna: Amadeusz Burkat, Emanuel Burkat, Szymon Burkat, Dominik Dembiński, Konrad Kasperczyk, Maciej Leszczyński, Mateusz Matoga, Damian Nowak, na czele z trenerem i opiekunem duchowym ks. Damianem Zającem (od lat z zamiłowania piłkarzem i kibicem piłki nożnej)… podobne funkcje pełni w drużynie Pan Daniel Burkat. Mistrzowska postawa naszych lektorów na boisku i przy ołtarzu to powód do dumy, nie tylko dla duszpasterzy i rodziców, ale także dla kolegów, koleżanek, i nas wszystkich… Gratulujemy młodym chłopcom sukcesów, a nade wszystko ich pracy nad kształtowaniem ciała i ducha poprzez sport i służbę Bogu. Ogólnopolski Turniej Finałowy odbędzie się 1-2 maja w Częstochowie – POWODZENIA!!!
„Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości,
które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić.”
bł. Jan Paweł II
W tegorocznej edycji eliminacji do Mistrzostw Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej Halowej wzięło udział prawie 300 drużyn ze 160 parafii Archidiecezji Krakowskiej, należących do 42 dekanatów; zagrało w nim około 2100 ministrantów i lektorów.
W Częstochowie dekanat Myślenice będą reprezentować dwie złote drużyny z diecezji: z Zakliczyna (nasza) w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i z Myślenic (Parafia św. Brata Alberta na Osiedlu) w kategorii szkół podstawowych, która broni tytuł Mistrza Polski zdobyty w ubiegłym roku.

mś / marzec 2012