Kochany Księże Damianie!

W Księdze Koheleta widnieją słowa ,, Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem”. Przytoczony cytat brzmi dla nas pokrzepiająco, jednak nie jesteśmy w stanie opanować żalu spowodowanego rozstaniem z Księdzem. Jak mawiał Święty Jan Paweł II ,, Człowiek jest wielki, nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Chcemy podziękować za to, że podzieliłeś się z nami własnym życiem i że jesteś człowiekiem, który w sercu wielu z nas zapisze się jako dobry Przyjaciel i oddany Sługa Pański.
Jesteśmy wdzięczni za 14- sto letnią posługę duszpasterską w naszej parafii, podczas której włączyłeś do Wspólnoty wielu z nas, błogosławiłeś małżonkom na nowej drodze życia i trzymałeś za rękę naszych bliskich, którzy odchodzili z tego świata.
Dzięki Tobie mieliśmy możliwość spotkania Chrystusa w Eucharystii, oraz nawracania się w Sakramencie Pokuty.
Twoje słowa niejednokrotnie prowadziły nas ścieżkami wiary i miłości, abyśmy nigdy nie zbłądzili w świecie pełnym pokus.

W imieniu Grupy Apostolskiej, Służby Liturgicznej, Scholi i Małego Apostoła, składamy podziękowania za trud włożony w nasze wychowanie, rozwój duchowy oraz za zjednoczenie nas w przyjaźni ze sobą i Panem Bogiem.
Integracje na ogniskach, wyjazdach i wspólnych spotkaniach, do końca życia będą budziły uśmiech na naszych ustach.
Przemierzyliśmy z Księdzem tysiące kilometrów, zwiedziliśmy najpiękniejsze zakątki świata i nigdy nie ominęliśmy restauracji, pod złotymi łukami.
Te doświadczenia nauczyły nas, że można łączyć wiarę z dobrą zabawą i wypoczynkiem.
Kochany Księże! Zakorzeniłeś w nas miłość do piłki nożnej i pokazałeś, że nawet w sporcie jest miejsce dla Pana Boga.
Chłopcy z naszej parafii, dzięki Twemu zaangażowaniu i wsparciu są chlubą Zakliczyna i dysponują sporym bagażem trofeów.
Pod Twoją pieczą, mogliśmy się poczuć jak zawodowi aktorzy i kształtować swoje talenty artystyczne, występując na scenie podczas parafialnych przedstawień.
Nigdy nie zapomnimy Twej serdeczności, oddania, poświęcenia i tego że byłeś dla nas wspaniałym wychowawcą, katechetą, duszpasterzem i przyjacielem.

Na ten kolejny rozdział posługi kapłańskiej ofiarujemy za Księdza modlitwę i życzymy aby dobry Bóg obdarzył Księdza obfitością swoich łask, zdrowiem, radością i umiejętnością przezwyciężenia trudności codziennego życia. Bądź zawsze kapłanem na wzór Serca Jezusowego, abyś całym swym życiem świadczył o swej przynależności do Niego. Niech Matka Boża zawsze otacza Cię płaszczem swej opieki.
Prosimy, aby Ksiądz nigdy o nas nie zapomniał, przebaczył wszystkie wyrządzone przez nas przykrości i pamiętał o nas w modlitwie.
My nigdy Księdza nie zapomnimy!

Tagi: , ,