Informacje porządkowe – Wielki Post 2013

Data publikacji: 30 kwietnia 2013, 16:20

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczynają się w niedzielę 17 marca. Głosił je będzie ks. prof. dr hab. Roman Bogacz – biblista z UPJPII w Krakowie. Rekolekcje trwały będą do środy 20 marca. Dniem spowiedzi i pojednania z Bogiem i bliźnimi będzie wtorek 19 marca. Przeżywajmy te rekolekcje tak, jakby one miały być ostatnimi w naszym życiu… Nigdy nic nie wiadomo, dla niektórych z nas takimi na pewno będą. Program rekolekcji: (kliknij). Zapraszamy do modlitwy w intencji rekolekcji i do udziału w nich.

Zmiana godziny odprawiania Mszy św. wieczornej. Od 18 marca Msze św. w dni powszednie odprawiane będą o godzinę wcześniej, czyli o godzinie 18.00. Oczywiście będą w tym wyjątki np. w Wielką Sobotę, a wcześniej jeszcze, kiedy Drogę krzyżową odprawiać będziemy w terenie. 

Droga krzyżowa w terenie w tym roku w naszej parafii planowana jest na piątek 22 marca. Tym razem rozpocznie się ona po Mszy Św. wieczornej, którą odprawimy o godzinie 17.00 a po niej bezpośrednio rozpoczniemy rozważanie stacji. W naszej drodze od kościoła pójdziemy koło szkoły w kierunku Kamionki, koło usuwiska aż na Czerwoną Górę. Panów Strażaków już prosimy o zabezpieczenie przejścia przez drogę wiodącą od Sieprawia ku Brzączowicom. 

marzec 2013 / Ks. Józef Stopka