Wzorem ubiegłego roku w dniu Wszystkich Świętych w godzinach 8-17 na cmentarzu w Zakliczynie będzie prowadzona kwesta na rzecz odnowy starych, zniszczonych nagrobków. Dzięki ofiarności mieszkańców i przyjezdnych odwiedzających swoich bliskich zmarłych w ubiegłym roku został pięknie odrestaurowany nagrobek śp. Michała Sudra i Magdaleny Suder zd. Ślusarczyk z 1855 r.

Można go zobaczyć po prawej stronie od wejścia. Przypomnę, że do puszek na ten cel zebrano 5 tysięcy 998 złotych i 52 grosze oraz 50 euro.

W tym roku z zebranych środków planowana jest renowacja nagrobka śp. Maryanny Skotnickiej z 1905 r.– pomnik znajduje się po lewej stronie od wejścia, oraz jeśli wystarczy pieniędzy nagrobek rodzeństwa Budzowskich z 1893 r.? po przeciwnej stronie alejki. Organizatorami kwesty będą: Radni, Rady Sołeckie, Rada Parafialna, Stowarzyszenia działające na terenie Parafii, młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania w porozumieniu z Proboszczem ks. Józefem Stopką. Prosimy o liczne i hojne datki na tak szczytny cel.

/ Koordynator Kwesty

  Wiesław Świech /