31. marca w sobotę, kiedy przeżywaliśmy kolejny dzień Misji świętych, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach błogosławieństwo do posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii św. otrzymał Kazimierz Wylegała ze Stojowic – to już trzeci szafarz z naszej parafii (rok wcześniej otrzymali je Jan Wielgus z Czechówki i Mariusz Ślusarczyk z Zakliczyna). Ich zadaniem jest zanoszenie chleba eucharystycznego do chorych, niepełnosprawnych, starszych (przeważnie w niedziele i święta) oraz w sytuacjach wyjątkowych pomoc w udzielaniu Komunii w czasie Mszy św.

Te sobotnie uroczystości rozpoczęły się Eucharystią z obrzędami błogosławieństwa, którym przewodniczył ks. bp Jan Szkodoń. W homilii wyraził uznanie wobec tej posługi zarówno dla tych, którzy ją sprawują, jak i dla tych, którzy są odpowiedzialni za przygotowanie kandydatów. Do nowych świeckich pomocników w udzielaniu Komunii św. powiedział, ażeby to nowe zadanie, jakie przed nimi stoi realizowali przede wszystkim poprzez wewnętrzny i ożywiony dialog z Bogiem… Tym, który jest realnie obecny pod postacią chleba (i wina). W tym sensie, udzielanie Komunii św. jest dla nich wyjątkową okazją do spotkania z Jezusem Chrystusem, a przez to permanentnego uświęcania własnego życia i tego, co na nie się składa. W tym roku, w VII edycji kursu przygotowującego do posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii św., wzięły udział 44 osoby z 28 parafii (w tym z 17, w których jeszcze nie było…) – wszyscy otrzymali z rąk ks. bp Jana Szkodonia błogosławieństwo, a po Mszy św. w czasie uroczystego obiadu, z rąk ks. kard. Stanisława Dziwisza misje tzn. prawo do udzielania Komunii św. W sanktuarium, z naszej parafii, byli obecni m.in. ks. Józef Stopka – proboszcz, ks. Wiesław Cygan – rodak oraz szafarze.

Więcej zdjęć z tej uroczystości można zobaczyć na www.nszafarze.org / galeriePanu Kazimierzowi życzymy dużo radości i gorliwości w służbie Chrystusowi oraz Bożego błogosławieństwa dla całej jego Rodziny…
admin / kwiecień 2012