Witamy! Parafia Wszystkich Świętych w Zakliczynie dekanatu myślenickiego, archidiecezji krakowskiej, obejmuje trzy miejscowości Czechówkę, Stojowice (kaplica) i Zakliczyn (kościół parafialny). Parafia erygowana przed 1325 rokiem; kościół parafialny wybudowany w latach 1773-74, a konsekrowany w 1776 roku. Szczególną czcią i kultem wiernych jest otoczony obraz Najświętszej Maryi Panny z Dzieciątkiem – Matki Bożej Różańcowej, Pani Zakliczyńskiej. Bogata historia parafii i kościoła oraz współczesne działania duszpasterskie i modlitewne tworzą interesujący obraz życia Kościoła lokalnego. Zapraszamy do czytania, oglądania i słuchania, wspólnej modlitwy, także do pisania (o nas i do nas). A przede wszystkim do zwiedzania – zapraszamy do Zakliczyna!

{youtube}b0bLYAiD5Iw{/youtube}

Dzwony są sterowane automatycznie przez zegar lub przez pilota lub ręcznie (w przyszłości); biją na pół godziny przed Mszą św., na Anioł Pański, na Apel Jasnogórski, w czasie pogrzebu, także uroczystości i świąt oraz ważnych wydarzeń parafialnych. Cztery dzwony: ZDZISŁAW, STANISŁAW, POLONUS i JÓZEF w nowej dzwonnicy mogą być używane jednocześnie bez ryzyka zderzenia, czy uszkodzenia konstrukcji, na której wiszą (co miało miejsce w starej dzwonnicy).


W kolejnym tygodniu złożono i zamontowano elementy drewniane; w ten sposób powstała bryła dzwonna wraz z dachem. Prace wykończeniowe będą ostatnim etapem planowanej budowy...


FOTO.GALERIA

Cały czas wspieramy to dzieło poprzez modlitwę i ofiary pieniężne
- Bóg zapłać wszystkim!

Wykonawcy:
- firma budowlana VIBUD (woj. małopolskie) / budowa nowej dzwonnicy
- firma RDUCH (woj. śląskie) / przeniesienie i instalacja dzwonów

mś / kwiecień 2012

 

Co nowego na stronie?

Adres Parafii

Rzymskokatolicka Parafia

pw. Wszystkich Świętych

Zakliczyn 24, 32-406 Zakliczyn

tel. 12 3730270

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pogoda w naszej Parafii