Witamy! Parafia Wszystkich Świętych w Zakliczynie dekanatu myślenickiego, archidiecezji krakowskiej, obejmuje trzy miejscowości Czechówkę, Stojowice (kaplica) i Zakliczyn (kościół parafialny). Parafia erygowana przed 1325 rokiem; kościół parafialny wybudowany w latach 1773-74, a konsekrowany w 1776 roku. Szczególną czcią i kultem wiernych jest otoczony obraz Najświętszej Maryi Panny z Dzieciątkiem – Matki Bożej Różańcowej, Pani Zakliczyńskiej. Bogata historia parafii i kościoła oraz współczesne działania duszpasterskie i modlitewne tworzą interesujący obraz życia Kościoła lokalnego. Zapraszamy do czytania, oglądania i słuchania, wspólnej modlitwy, także do pisania (o nas i do nas). A przede wszystkim do zwiedzania – zapraszamy do Zakliczyna!

W połowie stycznia także i nasza parafia przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji, zapoczątkowanej przez Koła Przyjaciół Radia Maryja, zbierania podpisów w obronie TV Trwam dotyczących apelu o przyznanie miejsca na multipleksie w naziemnej telewizji cyfrowej.

W tym czasie Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski i Kuria krakowska wydały stosowne oświadczenia:

„Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski stanowczo apeluje o zmianę stanowiska KRRiTV w trwającym procesie koncesyjnym i przyznanie Telewizji Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie. Wykluczenie stacji o charakterze religijnym w procesie koncesyjnym narusza zasadę pluralizmu oraz równości wobec prawa tym bardziej, że większość mieszkańców naszego kraju to katolicy, którzy powinni mieć zapewniony swobodny dostęp do programów TV Trwam w systemie naziemnej telewizji cyfrowej. Oczekują tego również liczni odbiorcy, w tym wielu chorych i samotnych. Ufamy, że TV Trwam - nadająca od ponad ośmiu lat i wykazująca stabilność finansową - zostanie włączona do systemu telewizji cyfrowej w Polsce.” źródło: zasoby intrnetu

„Członkowie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski - do której należy także ks. kard. Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski - apelują o przyznanie Telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym. Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej mają konstytucyjne prawo do własnych, katolickich mediów w imię zasady równości wobec prawa i sprawiedliwości społecznej. Wielu wierzących, a zwłaszcza Koła Przyjaciół Radia Maryja zbierają na terenie Archidiecezji Krakowskiej podpisy w sprawie przyznania koncesji dla Telewizji Trwam. Inicjatywę popiera także krakowska Kuria.” źródło: zasoby intrnetu

Zachęcamy nadal do podjęcia w/w inicjatywy. Wypełnione deklaracje należy przesłać na podany w nich adres... 

apel.doc / apel.pdf

mś / styczeń-luty 2012

 

Co nowego na stronie?

Adres Parafii

Rzymskokatolicka Parafia

pw. Wszystkich Świętych

Zakliczyn 24, 32-406 Zakliczyn

tel. 12 3730270

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pogoda w naszej Parafii