Aktualności

Intencje Mszalne

Kancelaria Parafialna

Sprzątanie Kościoła

GrupyParafialne

Służba Liturgiczna

Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa została założona w naszej parafii 4 listopada 1990 roku i zatwierdzona na teren Archidiecezji Krakowskiej przez Dyrektora Arcybractwa ks. Józefa Woźniaka CM. Podczas uroczystej Mszy św. został poświęcony obraz Serca Jezusowego i zegar Straży Honorowej oraz zostali przyjęci pierwsi członkowie. Dyrektorem i opiekunem został mianowany ks. Stanisław Pająk, proboszcz parafii. Stefania Nowak, która była inicjatorką utworzenia w Zakliczynie arcybractwa, otrzymała dyplom zelatorki. 5 listopada 2000 roku miał miejsce Jubileusz naszej Straży Honorowej. W uroczystej Mszy św. pod przewodnictwem Dyrektora ks. Stanisława Wajdziaka i Proboszcza ks. Stanisława Pająka dziękowaliśmy Sercu Jezusowemu za 10 lat istnienia. Podczas tej mszy została poświęcona chorągiew - sztandar z wizerunkiem Serca Jezusowego z jednej strony i z Zegarem Czuwania z drugiej. Następnie zostali przyjęci nowi członkowie. 3 maja 2002 roku Zofia Cygan otrzymała dyplom zelatorki.

Zamierzeniem tego stowarzyszenia jest umiłowanie, uwielbienie, dziękczynienie, a szczególnie wynagrodzenie Sercu Jezusowemu za grzechy. Każdy członek obiera sobie jedną godzinę w ciągu dnia, w czasie której pamięta w sposób szczególny o Sercu Jezusowym obecnym w tabernakulum i ofiaruje Bogu zwykłe zajęcia tego czasu, nie czyniąc w nich żadnej zmiany. Wybrana godzina jest umieszczona na Zegarze Czuwań Straży Honorowej.

Bierzemy czynny udział w zebraniach formacyjnych, podczas których są rozważane fragmenty Biblii oraz wymieniane bilety. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa jest świętem patronalnym arcybractwa; przypada ono w piątek po oktawie Bożego Ciała. W każdy pierwszy piątek miesiąca polecamy w Eucharystii wszystkie nasze intencje. Obecnie jest 27 członków…

Co nowego na stronie?

Adres Parafii

Rzymskokatolicka Parafia

pw. Wszystkich Świętych

Zakliczyn 24, 32-406 Zakliczyn

tel. 12 3730270

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pogoda w naszej Parafii