Aktualności

Intencje Mszalne

Kancelaria Parafialna

Sprzątanie Kościoła

GrupyParafialne

Służba Liturgiczna

Legion Maryi powstał w naszej parafii w styczniu 2012r. Jest to grupa, która przede wszystkim modli się (głównie odmawiając różaniec). Swoimi uczynkami i pomocą bliźniemu daje świadectwo jak warto podejmować próbę naśladowania Maryi. Celem Legionu jest głoszenie chwały Bożej. Naszym opiekunem duchowym jest Proboszcz ks. Józef Stopka. Spotkania odbywają się w salce katechetycznej we wtorki o godz. 15.30 - zainteresowanych i wszystkich, którzy chcą należeć do naszego stowarzyszenia katolików - zapraszamy! Kontakt i więcej informacji można uzyskać bezpośrednio u ks. Proboszcza lub telefonicznie u p. Małgorzaty (tel. 502966629).


Wydarzenia

Pierwsza rocznica powstania Legionu Maryi!

W sobotę 9 lutego 2013 roku w naszej parafii wspólnota Legionu Maryi obchodziła pierwszą rocznicę swojego powstania. Wśród zgromadzonych na wspólnej modlitwie braci i sióstr z naszej parafii, byli zaproszeni przedstawiciele wspólnot Legionu Maryi z Krakowa oraz Wieliczki. Punktem kulminacyjnym uroczystości była Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił opiekun duchowy wspólnoty naszej parafii – ks. Józef Stopka. W słowie skierowanym do zgromadzonych, zwrócił uwagę na cnotę posłuszeństwa, a także samodzielność, którą te wspólnoty się charakteryzują.

Przytaczając słowa Protoewangelii z księgi Rodzaju, czyli pierwszej obietnicy danej rodzicom w raju o przezwyciężeniu szatana, ks. Józef zwrócił uwagę jak ważnym elementem w kształtowaniu wspólnoty, a zarazem każdego człowieka, jest cnota posłuszeństwa i to w najdrobniejszych rzeczach. "Kto bowiem jest wierny w drobnej rzeczy ten i w wielkiej wierny będzie. A kto jest niewierny w małej rzeczy ten i w wielkiej niewierny będzie" (por. Łk 16,10). W Protoewangelii Stwórca wskazuje na Niewiastę jako Tę, która zwycięży szatana. Przywołał w tym miejscu także słowa prymasa kardynała Hlonda, który wielokrotnie powtarzał, iż „…zwycięstwo gdy przyjdzie, to będzie to zwycięstwo Maryi.”

Odnosząc się zaś do samej nazwy wspólnoty ks. proboszcz przypomniał, że Legion to wojsko (armia), a głównym celem takiej struktury jest walka i obrona, w tym przypadku walka ze złem. Przypomniał, że kościół, ten na ziemi, to Kościół walczący, ten który zdobywa królestwo Boże. Odwołał się do słów Pana Jezusa, że "Królestwo Boże gwałt cierpi i gwałtownicy je zdobywają" (Mt 11,12).

Po wspólnej uczcie Słowa Bożego i Eucharystii, przyszedł też czas na wspólne radowanie się przy stole.

„ Kimże jest Ta, która świeci z wysoka, jak zorza,
piękna jak księżyc, jaśniejąca jak słońce,
groźna jak zbrojne zastępy.”
 

jw

GALERIA:

  • Legion 001Legion 001
  • Legion 002Legion 002
  • Legion 003Legion 003
  • Legion 005Legion 005
  • Legion 008Legion 008
  • Legion 010Legion 010
  • Legion 014Legion 014

Co nowego na stronie?

Adres Parafii

Rzymskokatolicka Parafia

pw. Wszystkich Świętych

Zakliczyn 24, 32-406 Zakliczyn

tel. 12 3730270

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pogoda w naszej Parafii