Aktualności

Intencje Mszalne

Kancelaria Parafialna

Sprzątanie Kościoła

GrupyParafialne

Służba Liturgiczna

APOSTOLAT "ZŁOTA RÓŻA", czyli apostolat modlitwy i postu za kapłanów, w wymiarze ogólnopolskim, powstał w 2007 roku; jego koordynatorem jest Teresa Kruszewska, a opiekunem duchowym ks. Marian Matusik. Podstawową jednostką tego ruchu jest grupa 21-osobowa. Początek modlitwy wspólnotowej zaczyna się Mszą św. w pierwszy czwartek miesiąca. Następnie, każda z osób w wybranym przez siebie dniu (wypadającym, co trzy tygodnie) ustalonym z animatorem, rozważa jedną, wyznaczoną na stałe dla całej wspólnoty, tajemnicę RÓŻAŃCA i dziesiątek KORONKI do MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Modlimy się w domu (mile widziana modlitwa rodzinna). W tymże dniu każda z osób, ofiarowuje w niżej podanych intencjach dowolny post (wyrzeka się czegoś z pokarmów, zbytecznych rozmów, filmów itp.). Także w tych intencjach można ofiarować udział we Mszy św., adorację Najświętszego Sakramentu, pracę, cierpienie, akty strzeliste (wg uznania).
Ogólnopolskie spotkania „Złotych Róż” odbywają się dwa razy w roku na wiosnę i w jesieni. Pierwszym miejscem spotkania jest Częstochowa - Jasna Góra. Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski, gdzie 6 marca 2010 roku, w pierwszą sobotę miesiąca, Apostolat „Złota Róża” uroczyście został oddany Matce Bożej i od tej pory rozpoczęły się coroczne wiosenne czuwania modlitewne w każdą pierwszą sobotę marca. Drugim miejscem spotkania są Obory k. Torunia w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, gdzie począwszy od 9 października 2010 roku rozpoczęły się coroczne jesienne czuwania modlitewne w każdą drugą sobotę października. Obydwa Sanktuaria usytuowane są w górach i złączone ze sobą duchowo w szczególny sposób przez osoby bł. Jana Pawła II i sł. b. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Papież w dniu 3 maja 1982 roku, w uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, udzielił pielgrzymom przybywającym do Obór swojego błogosławieństwa, a Prymas w dniu 18 lipca 1976 roku nałożył papieskie korony Piecie w Oborach.

INTENCJE DNIA MODLITWY I POSTU ZA KAPŁANÓW:
- dziękujemy Bogu za Sakrament Kapłaństwa,
- prosimy o światło Ducha Świętego i łaskę świętości kapłanów, by byli wierni Bogu, swojemu powołaniu i mówili jednym głosem Chrystusowym,
- prosimy Ducha Świętego, by wzniecił światło nowych, świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych,
- prosimy o opiekę Maryi nad kapłanami i nad osobami konsekrowanymi, włącznie z chwiejącymi się w wierze i powołaniu,
- prosimy o wieczny pokój dla zmarłych kapłanów,
- prosimy o wszystkie potrzebne łaski dla papieża Benedykta XVI,
- modlimy się o rychłą beatyfikację sług Bożych kapłańskich i zakonnych, zwłaszcza kardynała Stefana Wyszyńskiego i Augusta Hlonda, oraz o kanonizację papieża Jana Pawła II, ks. Jerzego Popiełuszki, 
ks. Michała Sopoćki.

DUCHOWE OWOCE I KORZYŚCI z uczestnictwa w apostolacie:
1. Okazujemy miłość Panu Jezusowi: odpowiadając na Jego wezwanie: ”Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Mt 9,38) i odwdzięczając Mu się za dar Kapłaństwa i Eucharystii.
2. Okazujemy się posłuszni Maryi, zatroskanej o swoich umiłowanych synów kapłanów.
3. Jesteśmy w ten sposób jedną „złotą różą” (duchową) w MARYJNYM  OGRODZIE RÓŻ. Naszą „ różą” przyozdabiamy Sanktuarium Nieba i tron naszej Królowej.
4. Ubogacamy Kościół, wypraszając ogrom łask dla kapłanów, alumnów i osób konsekrowanych oraz święte powołania kapłańskie.
5. Dajemy najpiękniejszy prezent naszym ukochanym kapłanom każdego dnia.
6. Pan Jezus powiedział: „Proście, a będzie wam dane” (Mt 7,7) oraz „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). Jesteśmy więc pod szczególną opieką Jezusa i Maryi oraz bł. Jana Pawła II jako patrona naszego apostolatu.
7. Cieszymy się bliską więzią z Panem Jezusem, w oparciu o Jego słowa: „Gdzie dwaj, albo trzej zebrani w imię Moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18,20).

W NASZEJ PARAFII Apostolat „Złota Róża” powstał 2 lutego 2012 roku (w pierwszy czwartek miesiąca). Nasza wspólnota składa się z 21 osób (16 - z naszej parafii, 2 - z Sieprawia, 2 - z Myślenic, 1 - z Dobczyc). Animatorką ruchu jest Ewa Podgórska. W tej chwili, nasza modlitwa ma charakter indywidualny tzn. każda z osób, zgodnie z regułą, podejmuje ją w domu, ale staramy się także o podjęcie wymiaru wspólnotowego tj. poprzez wspólny udział we Mszy św. czy w adoracji Najświętszego Sakramentu.

KONTAKT:
Ewa Podgórska (tel. 501949767) i Teresa Kruszewska (tel. 602425804)
www.apostolat-zlota-roza.pl

WARTO PRZECZYTAĆ i ZOBACZYĆ:
Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa (nowość!)
Sanktuarium MB Bolesnej w Oborach
artykuł "Matka wszystkich kapłanów"

Co nowego na stronie?

Adres Parafii

Rzymskokatolicka Parafia

pw. Wszystkich Świętych

Zakliczyn 24, 32-406 Zakliczyn

tel. 12 3730270

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pogoda w naszej Parafii