Aktualności

Intencje Mszalne

Kancelaria Parafialna

Sprzątanie Kościoła

GrupyParafialne

Służba Liturgiczna

W przedostatnią niedzielę sierpnia parafianie z Zakliczyna zgromadzili się na uroczystej Mszy Dziękczynnej za dobre plony i błogosławieństwo dla rolniczego trudu. Mogliśmy podziwiać pięknie wykonane wieńce dożynkowe, które poświęcił prowadzący liturgię ks. Damian Zając.

Wieńce, chleby i dary ozdobiły ołtarz. Uroczysty charakter dożynek podkreślali przedstawiciele Czechówki ubrani w regionalne stroje, przybyli do kościoła na drabiniastym wozie ze śpiewem przy akompaniamencie akordeonu. Ksiądz Damian podziękował rolnikom za ich całoroczną pracę, za trud włożony w wykonanie wieńców żniwnych, upieczone chleby z tegorocznych zbiorów. Nawiązał do symboliki, którą przedstawiały wieńce dożynkowe: Zakliczyn wykonał wieniec w kształcie kielicha z unoszącą się nad nim promieniującą hostią, Czechówka arkę z białym żaglem i monogramem IHS będącym symbolem Jezusa Chrystusa, Stojowice duże serce kojarzące się z miłością.

FOTO.GALERIA

Dożynkową Mszę Świętą zakończyło uroczyste błogosławieństwo dla wszystkich obecnych. Przez Zakliczyn do Czechówki wyruszył pięknie wystrojony wóz ciągnięty przez parę koni. Siedzący na nim ubrani w regionalne stroje z wielką werwą wykonywali przy dźwiękach instrumentów okolicznościowe przyśpiewki. Należy dodać, że kultywowanie tradycji dożynkowych umacnia Parafię jako wspólnotę.

FOTO.GALERIA

Wiesław Świech

Co nowego na stronie?

Adres Parafii

Rzymskokatolicka Parafia

pw. Wszystkich Świętych

Zakliczyn 24, 32-406 Zakliczyn

tel. 12 3730270

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pogoda w naszej Parafii