Aktualności

Intencje Mszalne

Kancelaria Parafialna

Sprzątanie Kościoła

GrupyParafialne

Służba Liturgiczna

13 maja br. (niedziela) przypada 95 rocznica objawień fatimskich czyli cudownego wydarzenia z 1917 roku, kiedy to trójce dzieci - pastuszkom Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie ukazała się Matka Boża.

W swoim orędziu przede wszystkim prosiła o comiesięczne spotkania (każdego 13-go dnia miesiąca od maja do października) i o modlitwę różańcową m.in. w intencji pokoju na świecie, grzeszników i dusze cierpiące w czyśćcu. Nabożeństwo fatimskie ma charakter pokutny (ekspiacyjny), jest okazją do spotkania z Bogiem poprzez modlitwy i rozważania maryjne... W naszej parafii podejmujemy to wezwanie i zapraszamy na Eucharystię (o godz. 19:00) i Różaniec (ok. godz. 20:00 - po Mszy św.); w tym roku okolicznościowe kazania będzie głosił ks. dr Tomasz Bajer - wikariusz z parafii św. Klemensa w Wieliczce.

Zachęcamy do modlitwy osobistej (w czasie nabożeństwa fatimskiego) i intencjonalnej (poprzez akcję "Twoje światło w Fatimie. Zapal świecę - pomodlimy się w Twojej intencji"). Niech nasze troski: smutki i radości dnia codziennego staną się treścią przebłagania, prośby, dziękczynienia i uwielbienia ku Bogu na wzór Maryi...

Twoje światło w Fatimie


mś / maj 2012

Co nowego na stronie?

Adres Parafii

Rzymskokatolicka Parafia

pw. Wszystkich Świętych

Zakliczyn 24, 32-406 Zakliczyn

tel. 12 3730270

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pogoda w naszej Parafii