Aktualności

Intencje Mszalne

Kancelaria Parafialna

Sprzątanie Kościoła

GrupyParafialne

Służba Liturgiczna

W piątek 11 kwietnia po raz kolejny w naszej parafii rozważając stacje Drogi Krzyżowej przeszliśmy ulicami - i to dosłownie... po Mszy Świętej z kościoła wyruszyliśmy Kościelną i Podgórską w kierunku Kamionki, aż do niedawno odrestaurowanej kapliczki z krzyżem. Tam zakończyliśmy modlitwę aktem jej poświęcenia.


FOTO.GALERIA - ZAPRASZAMY!

Droga Krzyżowa na ulicach to już tradycja wielu miast i wsi (z roku na rok coraz większej ich liczby). Skąd bierze się popularność tego nabożeństwa? Czy tylko z faktu pewnego novum, skoro zazwyczaj odprawiamy je w murach kościoła? Otóż nie… to wyjście na zewnątrz jest tak naprawdę wejściem we wnętrze naszego życia codziennego: w miejsca gdzie żyjemy, pracujemy i odpoczywamy. I tu nasuwa się pewne podobieństwo… przeżywania tajemnicy Chrystusa Cierpiącego (w okresie Wielkiego Postu), Zmartwychwstałego (w okresie Wielkanocy) i Eucharystycznego (w uroczystość Bożego Ciała). W tych wszystkich wydarzeniach poprzez procesje wiernych Bóg wychodzi do człowieka, by przypomnieć, że towarzyszy nam zawsze i wszędzie. Te nabożeństwa budują komunię ludzi wierzących i jednocześnie wykraczają poza nią, bo trudno przejść na ulicy koło czegoś takiego obojętnie. Pewien chory człowiek, który z powodu swojej niepełnosprawności nie wychodzi z domu, z niecierpliwością co roku czeka na Drogę Krzyżową, ponieważ pochód Misterium przechodzi obok niego, a on w ten sposób staje się jego uczestnikiem rzeczywistym, a nie tylko duchowym. To spotkanie z Jezusem Cierpiącym we wspólnocie parafialnej daje mu siłę na kolejne miesiące dźwigania krzyża swojej choroby - to wspaniałe świadectwo!

mś / kwiecień 2014

Co nowego na stronie?

Adres Parafii

Rzymskokatolicka Parafia

pw. Wszystkich Świętych

Zakliczyn 24, 32-406 Zakliczyn

tel. 12 3730270

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pogoda w naszej Parafii