Oglądając lub słysząc o wydarzeniach w Kijowie, o rewolucji i walce, o rannych i zabitych, zastanawiamy się jak pomóc naszym siostrom i braciom?

U progu Wielkiego Postu liturgia wzywa do modlitwy, postu i jałmużny. Kościół zachęca nas, aby w tych dniach, w duchu solidarności z narodem ukraińskim, pomodlić się o pokój w tym regionie i na świecie, podjąć post "o chlebie i wodzie" w intencji rozwiązania konfliktu oraz złożyć ofiarę dla poszkodowanych i ich rodzin - a możemy to uczynić już w najbliższą niedzielę (2 marca) do skarbonki wystawionej przed kościołem; wszystkie pieniądze za pośrednictwem Caritas zostaną przekazane na Ukrainę. Nie bądźmy obojętni na to zaproszenie!

PS
Do skarbonki złożono 1851 zł - wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!

mś / luty 2014