W dniach 1 i 3 listopada br. na cmentarzu i przy kościele parafialnym w Zakliczynie po raz trzeci kwestowano na rzecz odnowy starych nagrobków mających wartość historyczną, a zniszczonych przez upływający czas.

W poprzednich latach dzięki pieniądzom zebranym w dniu Wszystkich Świętych odrestaurowano 3 pomniki. Ta akcja jest możliwa dzięki wielu ludziom dobrej woli… Słowa uznania należą się przede wszystkim dla pana Wiesława Święcha - koordynatora, który przygotował zbiórkę i poszukiwał chętnych do kwestowania (co na te świąteczne dni jest niezwykle trudnym zadaniem, bo wszyscy mniej lub bardziej są zajęci odwiedzając groby swoich bliskich) oraz właśnie dla Tych, którzy poświęcili swój czas i zbierali pieniądze do puszek, a byli to m.in. z naszej parafii Radni Gminy, członkowie Rady Duszpasterskiej, Rad Sołeckich i Stowarzyszeń oraz młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania. Organizatorzy zaś z wdzięcznością myślą o ofiarodawcach, którzy tak chętnie odpowiedzieli na apel ratowania pomników, pomimo że ta prośba powtarza się na wielu cmentarzach (nie tylko w Zakliczynie). Kwota zebrana w tym roku pozwoli na renowację kolejnych dwóch nagrobków...

I kwesta (2011) – 5 998,52 zł i 50 euro
II kwesta (2012) – 5 905,00 zł i 22 euro