Aktualności

Intencje Mszalne

Kancelaria Parafialna

Sprzątanie Kościoła

GrupyParafialne

Służba Liturgiczna

W dniach 1 i 3 listopada br. na cmentarzu i przy kościele parafialnym w Zakliczynie po raz trzeci kwestowano na rzecz odnowy starych nagrobków mających wartość historyczną, a zniszczonych przez upływający czas.

W poprzednich latach dzięki pieniądzom zebranym w dniu Wszystkich Świętych odrestaurowano 3 pomniki. Ta akcja jest możliwa dzięki wielu ludziom dobrej woli… Słowa uznania należą się przede wszystkim dla pana Wiesława Święcha - koordynatora, który przygotował zbiórkę i poszukiwał chętnych do kwestowania (co na te świąteczne dni jest niezwykle trudnym zadaniem, bo wszyscy mniej lub bardziej są zajęci odwiedzając groby swoich bliskich) oraz właśnie dla Tych, którzy poświęcili swój czas i zbierali pieniądze do puszek, a byli to m.in. z naszej parafii Radni Gminy, członkowie Rady Duszpasterskiej, Rad Sołeckich i Stowarzyszeń oraz młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania. Organizatorzy zaś z wdzięcznością myślą o ofiarodawcach, którzy tak chętnie odpowiedzieli na apel ratowania pomników, pomimo że ta prośba powtarza się na wielu cmentarzach (nie tylko w Zakliczynie). Kwota zebrana w tym roku pozwoli na renowację kolejnych dwóch nagrobków...

I kwesta (2011) – 5 998,52 zł i 50 euro
II kwesta (2012) – 5 905,00 zł i 22 euro
III kwesta (2013) – 6 455,50 zł i 42 euro

mś / listopad 2013

ZOB. TAKŻE III kwesta na cmentarzu

Co nowego na stronie?

Adres Parafii

Rzymskokatolicka Parafia

pw. Wszystkich Świętych

Zakliczyn 24, 32-406 Zakliczyn

tel. 12 3730270

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pogoda w naszej Parafii