Aktualności

Intencje Mszalne

Kancelaria Parafialna

Sprzątanie Kościoła

GrupyParafialne

Służba Liturgiczna

We wtorek 6 listopada - na zaproszenie Ks. Proboszcza - przyjechał do naszej parafii ks. kard. Stanisław Dziwisz, aby kandydatom udzielić sakramentu bierzmowania. Była to pierwsza wizyta Jego Eminencji jako metropolity krakowskiego w Zakliczynie i kolejna… jako kapłana, który ponad 40 lat temu odwiedzał te strony - o czym sam na wstępie tych uroczystości wspominał.

Ks. Proboszcz wraz z kapłanami i asystą liturgiczną przywitał Ks. Kardynała w progach naszej świątyni. Po wejściu, krótkiej modlitwie u stóp ołtarza i przygotowaniu w zakrystii rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył metropolita krakowski, a koncelebrowali ją ks. prałat Piotr Sieja i nasz ks. proboszcz Józef Stopka. Obecni byli także: ks. dziekan Andrzej Burek (parafia Myślenice), ks. proboszcz Leszek Babicki (parafia Brzączowice), nasz ks. wikary Damian Zając i kl. Wojciech Baran. W imieniu całej wspólnoty parafialnej, a przede wszystkim rodziców tych młodych ludzi zgromadzonych w kościele, Ks. Kardynała powitali pani Dorota Panek i pan Daniel Burkat prosząc o udzielenie sakramentu bierzmowania wszystkim kandydatom. Jego Eminencja nie krył radości z tego spotkania; w homilii zaś przywołał Wieczernik jako miejsce modlitwy Kościoła o Ducha Świętego zachęcając wszystkich wiernych do podobnego trwania tak, by otoczyć troską młodzież oraz wyjaśnił, co daje i do czego zobowiązuje bierzmowanie apelując do kandydatów o życie w modlitwie i sakramentach, do świadectwa i miłości wobec Kościoła, którego Głową jest Jezus Chrystus. Po uroczystym wyznaniu wiary Ks. Kardynał udzielił sakramentu 38 osobom. Na zakończenie Eucharystii metropolita krakowski otrzymał podziękowania od młodzieży i od ks. Proboszcza za obecność i modlitwę odwzajemniając je wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak pięknej uroczystości.
Wspólne zdjęcia przed ołtarzem Jego Eminencji z kapłanami i służbą liturgiczną oraz Jego Eminencji z bierzmowanymi będą wspaniałą pamiątką spotkania z naszym Arcypasterzem.
A my w naszych modlitwach nie zapominajmy o ks. kard. Stanisławie Dziwiszu, o całej Archidiecezji Krakowskiej zwłaszcza w przygotowaniach do kanonizacji bł. Jana Pawła II i do organizacji Światowych Dni Młodzieży, o naszej wspólnocie parafialnej: duszpasterzach i rodzinach.

mś / listopad 2013

KS. KARD. STANISŁAW DZIWISZ - HOMILIA

  • T.WARCZAK-0712T.WARCZAK-0712
  • T.WARCZAK-0722T.WARCZAK-0722
  • T.WARCZAK-0738T.WARCZAK-0738
  • T.WARCZAK-0776T.WARCZAK-0776
  • T.WARCZAK-0807T.WARCZAK-0807
  • T.WARCZAK-0957T.WARCZAK-0957
  • T.WARCZAK-0994T.WARCZAK-0994
  • T.WARCZAK-1035T.WARCZAK-1035
  • T.WARCZAK-1042T.WARCZAK-1042

PAN TADEUSZ WARCZAK - FOTOGRAF
jest autorem i właścicielem wszystkich zdjęć z bierzmowania
zamieszczonych w tym artykule i w swojej galerii

WYKONUJE ZDJĘCIA (DO UŻYTKU WŁASNEGO) W FORMATACH:
15/21 - 5 zł     21/30 - 15 zł     30/45 - 35 zł
przy zamówieniu proszę podać numery i ilość zdjęć oraz imię i nazwisko oraz adres
ZDJĘCIA BĘDĄ DOSTĘPNE W PARAFII JUŻ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ
dodatkowe zamówienia można kierować bezpośrednio na e-maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

pozostałe zdjęcia znajdują się na FOTO.GALERIA.WARCZAK

zapraszamy także na FOTO.GALERIA.NOWAK

Co nowego na stronie?

Adres Parafii

Rzymskokatolicka Parafia

pw. Wszystkich Świętych

Zakliczyn 24, 32-406 Zakliczyn

tel. 12 3730270

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pogoda w naszej Parafii